Şehir Bulma Oyunu
Trivia

Şehir Bulma Oyunu

0 / 5

Publish date

Aug 16, 2018

Author

6th Pro

Version

Version 3.0

Downloads

161

Updated date

Aug 16, 2018

Permissions

Şehir Bulma Oyunu by 6th Pro

Şehir bulmaca oyunumuza hoş geldiniz. Uygulamamız ile Türkiye'de bulunan 81 ilimizin tamamının haritadaki konumunu eğlenceli bir şekilde ve çok kısa bir sürede öğrenebileceğinizi umuyoruz.

Yapbozu tamamlamaya ne dersiniz? Ekranın sağ alt tarafında verilen parçayı haritadaki doğru konumuna bırakın. Parçaları yerleştirdikçe Türkiye Haritası tamamlanacak. (Hangi şehir olduğu ekranın altında yazmaktadır.) Özellikle küçük yüzölçümlü şehirlerin yerlerini tam olarak tutturmakta zorluk çekerim diye düşünmeyin. Her bir şehir için belirli bir esneklik payı mevcuttur. Şehirleri, konumlarının tam üzerine getiremeseniz de makul bir mesafe yakınına bırakmanız durumunda parça yerini bulacaktır.

(Not: Haritaların konumları ayarlanırken şehir merkezlerinin bulunduğu gerçek koordinatlar esas alınmıştır. Bu nedenle özellikle büyük yüzölçümlü şehirlerde parçayı şehir merkezinin olduğu noktaya yakın bırakmaya çalışınız. Bu tür şehirlerde parça yerine oturmazsa, parçayı şehrin biraz kenarlarına bırakmayı deneyiniz.)

Test Ekranında gerçekten zorlanacağınız bir test sizi bekliyor. Harita üzerinde kırmızı renkte gösterilen yerin hangi şehrimize ait olduğunu 4 seçenek arasından bulmaya çalışın. Seçeneklerde verilen şehirler, aynı bölgedeki, yani birbirine yakın şehirler olacaktır.

Bu arada, yukarıdaki bölümler için şehir sınırlarını gösteren ve herhangi bir sınır göstermeyen 2 farklı harita mevcuttur. Kendi bilgi durumunuza göre iki farklı haritadan birini kullanabilirsiniz.

Harita özelliğini kullanmak isterseniz, uygulamamızın ilk giriş ekranında verilen yüksek çözünürlüklü haritayı büyütüp (zoom yaparak) şehirlerimizin yerlerini öğrenmek amaçlı kullanabilirsiniz.

Uygulamamızda şimdilik şehirlerimizle ilgili olarak sadece plaka kod numaraları bilgisini verebiliyoruz.

Lütfen! Herhangi bir sorun veya hata ile karşılaşırsanız bize e-posta adresimiz üzerinden bildiriniz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.
Show more